تحقیق زندگي نادر

دانلود تحقیق با موضوع زندگي نادر، در قالب Word و در 28 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : نادر موسس سلسله افشاريه در محرم 1100 هجري در دستگرد (از توابع درگز تحقیق زندگي نادر|39020374|fl|زندگي نادر, دانلود تحقیق زندگي نادر, پاورپوینت زندگي نادر, تحقیق در مورد زندگي نادر, تحقیق درباره زندگي نادر, تحقیق راجع به زندگي نادر, تحقیق آماده زندگي نادر, پاورپوینت در مورد زندگي نادر, تاریخ , دانش آموزی , درس
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق زندگي نادر وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع زندگي نادر،
در قالب Word و در 28 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
نادر موسس سلسله افشاريه در محرم 1100 هجري در دستگرد (از توابع درگز خراسان) متولد شد. ظاهراً طايفه افشار (اوشار) از اقوام ترك صحرانشين بودند. معروف است كه اين طايفه از بيم حمله مغول، تركستان را ترك كرده در آذربايجان استقرار يافتند.
شاه اسماعيل صفوي شعبه اي از اين قوم را به خراسان شمالي كوچاند و در نواحي ابيورد ساكن كرد تا سدي در برابر حملات ديگر چادر نشينان به شهرهاي آباد خراسان باشند. قشلاق افشارها در حوالي دستگرد و درگز بود.
نادر به شعبه « قرقلو» (قرخلو) طايفه افشار انتساب داشت. در خانواده اي فقير و گمنام پرورش يافت.
وي در ايام جواني طي منازعاتي كه با تركمنان و كردان نواحي قوچان ، ازبكان، تاتارهاي مرو و جنگاوران هم قبيله خود كرد به دلاوري و بهادري معروف شد. ياران او از ايل افشار و كردان درگز و ابيورد بودند كه با او خويشي داشتند. از طايفه جلاير هم سيصد چهارصد نفر به سركردگي «طهاماسب قلي وكيل» با نادر همراهي كردند.
نادر در آغاز به طهماسب ثاني كه در پي تسلط افاغنه بر ايران در صدد احياي سلطنت رفته بود، پيوست. اما از همان آغاز ، اختلافات و درگيريهاي بين او و شاهزاده جوان صفوي رخ داد كه سر انجام منجر به خلع طهماسب ثاني شد.
نادر در اين روزها خود را سر گرم تسخير نواحي شرقي ايران و جنگ با افغانان ابدالي كرد و حوزه فعاليتهاي رزمي خود را به آزاد سازي نواحي ساحلي بحر خزر و بيرون راندن قواي اشغالگر معطوف ساخت....