تحقیق هنر ، تاريخچه و سبك‎ها و تاثير فرهنگ بر معماري

دانلود تحقیق با موضوع هنر ، تاريخچه و سبك‎ها و تاثير فرهنگ بر معماري، در قالب Word و در 94 صفحه قابل ویرایش. بخشی از متن تحقیق : آدم‎ها به اندازه‎اي كه مي‎انديشتحقیق هنر ، تاريخچه و سبك‎ها و تاثير فرهنگ بر معماري|39020381|fl|تاريخچه معماري, دانلود تحقیق تاريخچه معماري, پاورپوینت تاريخچه معماري, تحقیق در مورد تاريخچه معماري, تحقیق درباره تاريخچه معماري, تحقیق راجع به تاريخچه معماري, تحقیق آماده تاريخچه معماري, پاورپوینت در مورد تاريخچه معماري, تاریخ , دانش آموزی , ,,,
هم اکنون فایل با مشخصه ی تحقیق هنر ، تاريخچه و سبك‎ها و تاثير فرهنگ بر معماري وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع هنر ، تاريخچه و سبك‎ها و تاثير فرهنگ بر معماري،
در قالب Word و در 94 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق :
آدم‎ها به اندازه‎اي كه مي‎انديشند انسان هستند. «دكتر علي شريعتي»
تحقيقي كه پيش روي شماست حاصل گرد‎آوري مطالبي از كتب و منابع مختلف در رابطة با هنر معماري، تاريخچه معماري و سبك‎هاي مربوط به معماري و تاثير فرهنگ بر معماري مي‎باشد.
مطالب ارائه شده در تحقيق توسط گروهي از دانشجويان درس مباني و شهرسازي رشته عمران دانشكدة فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مشهد در پاييز سال تحصيلي 83-82 جمع‎آوري شده است.
اميد است كه مجموعة گردآوري شده مورد استفاده و توجه دانشجويان و دانش‎پژوهان عزيز قرار گيرد.
تعريف معماري
بروس السوپ صاحبنظر در مورد معماري و تاريخ آن به بيان تعريف ساده‎اي از معماري مي‎پردازد:
معماري عبارت است از بنايي كه معنا و محتوا داشته باشد او معتقد است معماري به نوعي از سازندگي اطلاق مي‎شود كه مردم بوسيله آن به هويت خود پي مي‎برند و به اين هويت مفهوم مي‎دهند.
بروس آلسوپ همچنين در تعريف معماري آورده است:
معماري نياز انسان به اينكه از احساسات مشتركش به عنوان وسيله‎اي براي بيان احساسات مشترك استفاده نمايد.
فيليپ جانسون يكي ديگر از كارشناسان معماري در تعريف معماري چنين آورده است: معماري تنها ايجاد انواع جديد فضاهاست. او مهمترين نقش معماري را ايجاد دگرگوني در زمينه فرهنگي موجود مي‎داند و اين نقش نخست زيبايي شناختي است.
فرانسيس دي. كي. چينگ:
از معماري به عنوان يك هنر بالاتر از جوابگوئي صرف به نيازهاي عملكردي برنامه يك بنا مي‎باشد. اصولاً، تجليات فيزيكي معماري با عملكرد انسان مطابقت دارد.
دكتر مهدي حجت نيز در تعريف معماري اين گونه آورده است:
معماري شكل دادن به مكان زندگي انسان است پس فعل معماري مستلزم توجه همزمان به دو عامل است: «شكل» و «زندگي» به عبارت ديگر معماري درصدد ساختن ظرف براي مظروف است. ظرفي به نام بنا براي مظروف «زندگي انسان»
كريستوف الكساندر نيز در تعريف ساده‎اي از معماري آورده است:
هر انسان از آن رو كه انسان است زندگي خود را مي‎شناسد. كافي است بدان توجه كند و با خود صادق باشد و بگذارد آنچه در درون اوست به صورت چوب، سنگ واجد درآيد و مكان زندگي را شكل دهد.
بطور كلي و خلاصه در تعريف معماري مطلوب مي‎توان گفت:
معماري مطلوب معماري مي‎باشد كه انسان در آن احساس زنده بودن و حيات داشتن، انسجام و آرامش كند....